a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Please help I’ll mark you as brainliest if correct
Differentiate between the three major climate zone
A table for a monthly bank reconciliation dated September 30 is given below. For each item 1 through 12, indicate whether the item should be added to or subtrac
Help I don’t understand
The owner of a ballroom dance studio has 8 locations in the Houston area. Each studio is a 30 foot by 30 ft. room. If each couple requires 72 inch by 72 inch ar
A worker does 196 J of work to lift a bag 2m. What is the mass of the bag?
Based on the definition of the prefix, what does the underlinderd word mean?
Lee la frase y escoge la forma correcta del verbo. Read the sentence and choose the correct verb form. Busco al hombre que conocí hace un mes y que ________ (sa
Eric is sewing a border around a rectangular quilt. The quilt measures 5 feet by 7 feet. How much border material should Eric buy?
7 1 1 7 1 41 Mode ?? Median ??