rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

EXPERTs/ACE/GENIUS/TRUSTED HELPERs QUICK!!
Help me please The values of x and y vary directly and one pair of values are given. Write an equation that relates x and y. Simplify completely. X=12, y=3.
should we use fossil fuels for energy
a 40 kg-skier starts at the top of a 12-metter high slope. at the bottom she is travling 10 m/s. how much energy dose she lose to friction
The two major sources of energy for normal muscle metabolism are A. glucose and oxygen. B. glucose and calcium. C. calcium and myoglobin. D. oxygen and myoglobi
(5.01)A company makes triangular plates for individual slices of pizza. For each plate, the base is 5 inches and the height is 16 inches. The area of the top of
Environment includes all factors that influence _____. plant and animal life climate and weather plant and alien life
0.4×0.4×0.4 in exponential form
what have you learned about young fortinbras personality even though
PLEASE ANSWER PLEASEEEEE We always started with the easy [words] I had already learned, and which I wrote down and read from the slate. The new ones I had to l