powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Does any one understand these questions explain if you can.
A theory is a ___. A. Proposed explanation for an observation B. Procedure Used C. Well-tested explanation D. Summary
how to solve two-step equations with fractions
Identify the type of joint found between the distal end of the tibia and fibula (distal tibiofibular joint). identify the type of joint found between the distal
How do you convert a radical expression to a rational exponent and vice versa?
17 million Negroes cannot do as you suggest and wait for the hearts of men to change. We want to enjoy now the rights that we feel we are entitled to as America
Please I really need help with thank you
"what kinds of birds visit a feeder at different times of the years"
The political business cycle refers to the phenomenon that just before elections, politicians enact _________ policies. after the elections, the bad effects of
what type of organic molecule is this?