sarahottih sarahottih
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? [You must show your work in order to receive full credit (2 points).]
12 packs of fruit snacks for $9.12 or 9 packs of fruit snacks for $6.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2021

Answer:

i think it is 12 packs of fruit snacks for $9.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ellie has 3 pound of milk. She gives 1/2 to her friends equally. How many does ellie have now.
Graph A shows function f of x equals 3 multiplied by 3 to the power of x. Graph B shows function f of x equals 9 to the power of x. Graph C shows function f of
The bisector of one of the angles of a rectangle also bisects a side of the rectangle. Find the perimeter of the rectangle if you know that the smaller side of
Why was the pearl harbor attack sucha shock to th united states?
Separate family group that descended from jacob
SOMEONE PLEASE HELP ME!!!!!!!!
What decimal is represented by this expanded form? 2 x 10,000 7 x 1,000 4 x 100 9 x 1 3 x 1/10 8 x 1/1,000?
This was the first governing document of plymouth colony, signed by the pilgrims in november of 1620.
What part of the body does aerobic exercise strengthen, a. the brain , b. the heart, c. the lungs or d. the biceps?
Please help! I don't understand it