roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

the set department has a 5 foot board.They cut 2 segments that are 1 and 1 half foot each.How much of the board is left?
The graph of g(x) is the graph of f(X) = x + 6 reflected across the x-axis. Which equation describes g? g(x)= - x + 6 g(x)= - 6x - 6 g(x)= -x - 6 g(x)= x - 6
what are the fractions that are greater than 2/3
To set up your fish aquarium, you must first decide where to put your tank. You should place your fish tank on a stable, sturdy piece of furniture, such as a
The Confluence learning pattern is associated with
1. Choose the correct conjugation of the verb in the imparfait. Tu ne pas partager tes jouets(toys)?ne pas partager is underlined A. Tu ne partageais pas tes jo
In the short form ballot, some negative consequences may be (___) a. that elected officials would appoint unqualified people b. that the President and vice-pres
Which digit has the greatest value and why??
The validity of punnet squares in determining the paternity for a child
3 rights that slaves had