davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

3) Which is the best meaning for chronicle as it is used in paragracin four?
How do you build a house.
what is the function of an interface neuron
Please Help!!!!!Belinda observes that the reaction 2H2O+O2=2H2O2 appears to have stopped, because the concentrations of reactants and products are not changing.
The teacher was careful with her__________________and do well on the test. to make sure that her words and explanations were clear enough for her students to un
Please help asap.... I'll mark brainliest
According to the narrator's mother, what is the best way to... outsmart an opponent? А. Cover all your moves with your hands. B Announce loudly.so they know wha
How do I solve this? -1/3+y=1
please help me with 1-4​
what did u get on the one above that