jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques
A moving company is trying to store boxes in a storage room with a length of 5 m, width of 3 m and height of 2 m. How many boxes can fit in this space if each i
The tickets for the concert are selling for $12.00. Juanita is going to the concert with a group of 25 people. There is a discount of 1/8 off each ticket for gr
What is the Difference between Research and Investigation???
Show that 9x^2-17x-85=0 give you solutions to 3 correct significant figures There are two possible answers for x
a swimming pool holds 375,000 liters of water. two large hoses are used to fill the pool. the first hose fills at a rate of 1500 liters per hour and the second
how does  a star form?
How far away is Canopus in kilometres?
pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
Why does 2 pi divided by 1/3 equal 6 pi?