msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Much of the emphasis in education at this time was on standardization. Schools across the country used the same books to teach children. In a young nation, why
Ragini wants to lay tiles of size 20 cm x 20 cm on the floor of her kitchen which is 8 m in length and 4 m in breadth. How many tiles are required to complete
goals that contain things you might want to accomplish in your life are referred to as
Which of the following is NOT a language ideology? Group of answer choices Children of Chinese immigrants who are not fluent in their parents’ language are le
if your here then pls help me i need it if not have a great day
Convert the following expressions with rational exponents to the radical form (6^2/3)^1/2
HELP for 100 points!
f(x)+f(x)+f(x)= help me with this problem please
10. How many amino acids will result from the translation of the mRNA sequence AUG-CUG-GAG-CUC-UAG?
what is a what is a lmpwhat is a what is a lmpwhat is a what is a lmp​