electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which coordinate plane contains the points (2 1/2 and (-4 1/2, -1)? Can’t see question real good but plz try
Describe the mechanism of gaseous exchange in mammals
tell me the anwser and explain it
What is the value of −(3)4?
What is the ratio of the number of days in the week that begin with the letter "T" to the number of days in the week that do not begin with the letter "T"? (1 p
(Why is religious tolerance necessary in Nepal?)​
The south feared the North’s: A.Cash crop production B. City culture C. Rapid population growth D. Cotton boycott
Given the parent function p(x)=x², which phrase best describes the transformation used to obtain the graph of g(x)=(x+a)²-b, if a and b are both positive consta
Please help with this real quick, its in attached image..
what happens if 2022 altima’s rear door alert is activated and the driver does not disable the alert after arriving at their destination?