shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

please explain how to do this im confused
23.96448 to the nearest tenths
What’s the answer I’ll mark brain list
What is the EXPLICIT equation for 3, 6, 12, 24...?
Please solve this for me
I can’t speak for anyone else, but spaghetti and meatballs are my favourite meal. I savour the flavour of Italian food whenever I can, to be honest, but it seem
Metric prefixes 9th grade level
. In the line "an ocean would never laugh" the poet uses personification to A. to show the balance even the planet has because they have 'someone' B. show how d
Adenosine triphosphate (ATP) is the main energy currency used in cells. a. True b. False
There are 12 inches in 1 foot and 5,280 feet in 1 mile. Jada ran 314 miles