emmcintyre02
emmcintyre02 emmcintyre02
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for $18. Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for $9.50. Find the cost
of each item.

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for 18 Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for 950 Find the cost of each i class=

Respuesta :

easyjelly123 easyjelly123
  • 01-02-2021

Answer:

Yogurt : 0.5

Granola Bars: 1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

ways to reduce necluar weapons​
Write this number in standard form: 5,000,000 + 200,000+ 8,000 + 400+60+9
find the area of quadrilateral​
Find the jacobian of the vector valued function F(v) = [3x*2y, 5xx, 9yy]
•Where is Mount Everest located?​
The table shows the travelling time to work of 50 people Calculate an estimate of mean travelling time
what is the best definition for a Liger?
What is the value of x? (See attached image for details.) Enter your answer in the box. x =
as resistors are added in series​
pls someone answer Using Central Park in New York City as a model write, a letter to your local mayor stating why you believe the undeveloped city block in the