perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

A recipe calls for 2 tsp of butter. Melinda wants to make 40% more servings than the recipe makes. Which expression represents how many teaspoons of butter Meli
which of the following represents an example of a population?
what is the length of the actual wing of 2cm = 192 cm
which of the following expressions does not contain any like terms? a. 2x^2+3x-4x+2 b. xy+yz-17 c. x^3+x^2-2x-x^2 d. 14+8+y
what causes kidney stones
Name Some Countries For Me PLEASE?
A way in which Woodrow Wilson wanted to help average Americans was by
which oil company was responsible for the valdez oil spill on this day in 1989?
Which of the following correctly orders the steps by which a bill becomes a law? Congress approves bill, president approves bill, committee approves bill commit
meiosis i produces _____ cells, each of which is _____.