kellthekell12 kellthekell12
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

The granola Summer buys used to cost $6.00 per pound, but it has been marked up 15%.

How much does it cost her to buy 2.6 pounds of granola at the new price?

Respuesta :

PoloFlo928
PoloFlo928 PoloFlo928
  • 02-02-2021

Answer: $17.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does middle aged in to kill a mockingbird mean
0.0136 g + 2.70 × 10-4 g - 4.21 × 10-3 g = ? How many digits to the right of the decimal point should be used to report the result?
which chinese philosophy had a major influence in shaping the values of medieval japan?
what value of n will make the rational number -17\n an integer
Which one is greater 5% or 0.06?
What is 2016 in french
what is the comparative form of the adjective extraordinary?
various layers of the earth are called fossils. true false
Round 28.37 to the nearest whole number
The ........ of a wave is the number of wavelengths that pass a fixed point in a second.