khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

convert 11.42424242 to a rational expression
which factors affect the gravitational force between two objects?
what is the sum d and f
What is the classification for this polynomial? -2gh
3x + 2y = 4 2x - y = 5 (a) This system of equations has no solution. (b) has one solution. (c) is coincident.
chilling is most commonly practiced by
what is the solution to the system of equations? y = x – 10 2x y = 4
What are the first settlers before it was discovered and name as America.
what health benefits does strength training and aerobic exercise have on people with type 2 diabetes?
What is the central idea of the of this story? "The Cold Equation"