kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

What are the characteristics of Brazilian folklore?
What is the fairly long developmental stage that begins before the teenage years and ends just after them? a. Concrete Operational Stage b. Puberty c. Preope
A common thread that runs through all voluntary associations is ________.
According to __________, people pass through a three-level sequence of moral judgment and reasoning in a fixed order
What is 15% of eight?
Write the fraction as a multiple of a unit fraction 7/8
Development of Muslim nationalism in the 20th century
la un depozit s-au adus in perioada recoltarii 25 t de cartofi in primele doua zile s-au vandut 230 q de cartofi . cate kg
The questions below refer to the selection “Digging.” A metaphor is a kind of — a. stanza c. comparison b. simile d. poem
Why was the death of Darius important to Alexander's conquest Of Persia?