parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Was macbeth a tragic hero led astray by the witches' predictions or simply a greedy, ambitious killer?
During the nineteenth and early twentieth centuries, the criteria for determining one’s eligibility to vote were established by ________.
Which of the following statements is true? The Charter of the United Nations applies only to people living or held within U.S. territory. The Geneva Conventi
Why did white southerners were against slavery?
Why sailing was considered one of the best means of transportation during the 14th and 15th century?
2 examples of magellan's resolve
PLEASE HELP: WILL GIVE BRAINLIEST: Which of these is not an environmental effect of destroying wetlands A.loss of habitat B. flooding C.smog D.unfiltered wat
Sand grains can be distinguished from silt grain by ____.
A truck driver is hauling furniture for a moving job. He travels an average of 54 miles per hour. It takes a total of 15 hours to reach his destination. How
Many acids come from chemical supply companies in specially-coated glass bottles with extra-thick walls. What is the most likely characteristic of an acid that