angelarobinson angelarobinson
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?.

Respuesta :

oopZ03
oopZ03 oopZ03
  • 04-02-2021

each cookie is like $2

Step-by-step explanation:

24 divided by 12 equals 2

Answer Link

Otras preguntas

What is the Largest Desert in the World?
What effects did the battle of bunker hill have?
The specific temperature at which a substance changes from a liquid to a gas is an example of a
factoring-16w²+50wz-21z²  please help me solve
How do you use equal protection of law in a sentence
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?
please help :-( thanks
How did the aboriginals people heal themselves before Europeans arrives?
which point lies on the graph of the boundary line of the inequality 3y + 4x< 12
How do you write I am 10 years old in japenese ( hiragana )