pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

If 20 atoms of aluminum react with 45 molecules of chlorine gas, which reactant is limiting and how many more atoms/molecules would be required to use up all th
Describe nondisjunction and the effect it can have on a human
a short story in 15 sentences, using the following vocabulary: collapse, particles, collide, galaxy, and planets
How were Redi’s and Pasteur’s experiments different? a. Redi studied broth, but Pasteur tested meat. b. Pasteur studied flies, but Redi tested meat. c. Pasteur
Paulina works out with a 2.5 kilogram mass. What is the mass of the 2.5 kilogram mass in grams
Examples of living components in a river ecosystem
What difficulty did both Chinese and Japanese immigrants face when trying to pass through immigration stations in the late 1800s and early 1900s?
what happens to the thickness of the uterine lining when the level of progesterone reaches its highest level
Solve question in photo. Mathematics help.
¿Cuál es tu opinión sobre las obras de Joan Miró?