lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

QUESTION * Differentiate between early and modern cartography
What are the obligations of the constitution to you ?
The mont blanc region is known for an abundance of what?.
A small car with mass of 0.800 kg travels at a constant speed on the inside of a track that is a vertical circle with radius 5.00 m. If the normal force exerted
Describe these points with a double inequality
What phrase BEST describes a "bobblehead" figure of a team's mascot available for sale during a game? A Contrahting eroduct
If you find a rock that has a belemnite fossil in it. how old is the rock?
From the coordinate 8,12 to 10 and 15 what was the scale factor
The journal entry to record the issuance of a note to a creditor to satisfy an account payable created earlier would include a __________ to __________. a. cred
Write a paragraph analyzing how each of these documents influenced the group the representative government in the American colonies Mayflower compact The Englis