ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

recommend ways in which a grade 11 learner may use goals to plan for his studies​
I'M stuck with the problem
$4500 5.5% for 4 1/2 years
List 10 jobs career in cookery ​
pleaseeeee i have a exam tmrrrrrr
Inquiry letter to trading enterprises
The graph shown here is the graph of which of the following rational functions? A. F(x) =x/ (x-2)(x+1) B. F(x) = x-2/x(x-1) C. F(x) = x-1/x(x-2)
Simplify an expression for the perimeter of the rectangle
find the value of f find the value of f
using the concept of quadratic equations, solve the question below. Two positive numbers differ by 5 and the sum of the