oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

mary spent a total of $321.89 for a party. she spent $200.45 on food, plus an additional $30.36 for each hour of the party how long was the party
Why was Franklin D Roosevelt one of the Times 100 most important people of the century?
explain how natural selection and biodiversity are related.
What is charcoal made of
How does the Constitution prevent conflicts between the state and federal governments?
If you jump into the air, are your legs pushing you away from the earth or pushing the earth away from you?
In two or three sentences, explain how the railroads changed Americans way time.
What is the third most common gas found in the air we breath?
Shi Huangdi put to death many scholars of ____________ for their disagreement with his policies.
A _____ sets the width of page elements as a percent of the available screen width. A.) fixed layout B.) fluid layout C.) Standard layout D.) stationary layout