celineseo15 celineseo15
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Joanne bought 5 candy bars for $3.50. How much is each candy bar? pls help !!

Respuesta :

jorjalooney
jorjalooney jorjalooney
  • 02-03-2021

Answer:

70 cents

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide $3.50 and 5 :)

Answer Link
MisterZeng
MisterZeng MisterZeng
  • 02-03-2021
$0.70 or 70 cents
Explanation:
All you have to do is take $3.50 divided by 5. You’ll get 0.7.
Answer Link

Otras preguntas

which path is lorger path a or path b
Ophelia had 64 ounces of milk to split among her 4 children.She poured an equal amount of milk into each of 8 glasses .If each of the 4 children received the sa
f (x) = 3x^3 - 4x^2 + 6x and g (x) = 5x^3 + 2x^2 - 3x. What is f (x) - g (x)
Cumulus and cumulonimbus clouds are most likely to be formed by what
Which sphere is made of rock layers from the surface to the core?
What is the Value of the missing Angle?
WHAT WERE THE PRINCIPLE CAUSES OF THE FRENCH REVOLUTION OF 1789
What is the study of living things in relationship to each other and their environment? geology biology health ecology
Find the solution of the equation below algebraically check your answer n+14=15
What happens at night? Cool air over the ocean moves onshore. Cool air over the land moves offshore. Warm air over the ocean moves onshore. Warm air over the l