amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

you are adding 3 2/3+2 2/3 using fraction strips explain how you rename the fraction part of the problem
what is zeus's home town?
I am doing Algebra for homework what is: bxbxbxb
Leslie needs 324 inches of fringe to put around the edge of a tablecloth.The fringe comes in lengths of 10 yards.If Leslie buys 1 package of fringe, how many fe
WHAT IS 5X SOMETHING THAT EQUALS 120 BESIDES 24 X 5? SOMEONE PLEASE
what is 1 3/4 times 150 1/2
which rain forest is located mostly on islands
a flagpole casts a shadow that is 26ft long. a yardstick casts a shadow that is 4ft long how tall is the flagpole
what type of plan is the best choice for an architect who wishes to show a client how space will be used throughout a home? A.blueprint B.contour drawing C. fl
what is a person called when they move place to place