vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

Hi I need some facts on cleo mussi
What were the chief provisions in the USA Patriot Act? A. The government could eavesdrop on telephone calls and privileged conversations between prisoners and t
In medieval japan and medieval Europe , the feudal system was dominated by.
mr. Fields ordered 3 tons of gravel for driveway at a factory how many pounds of gravel did he order
What were the chief provisions in the USA Patriot Act? A. The government could eavesdrop on telephone calls and privileged conversations between prisoners and t
how did the sea dogs help england PLEASE NEED HELP ASAP
Which statement correctly describes the process that occurs in the thylakoid? A. ATP is produced in the thylakoid during light-independent reactions. B. ATP is
What is carbon dioxide narcosis?
How did Wilmot Proviso and Fugitive Slave Act of 1850 affect the nation?
After the Supreme Court decision of desegregating schools, troops had to be sent to what city to enforce the decision? Little Rock, Arkansas Topeka, Kansas Mobi