Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What kingdom is algae, protozoans, slime and water molds
Using e-mail has made it easy, fast, and inexpensive for family members who live in different parts of the united states to keep in touch. this is a ____ functi
Help me me please please
How does the quote reveal a weakness of the national government under the Articles of Confederation? The states might not raise enough taxes to meet the needs o
The curved path described by the effect is due to what earth feature
A lighthouse operator sights a sailboat at an angle of depression of 12 degrees. If the sailboat is 80m away, how tall is the lighthouse? BEST EXPLAINED ANSWER
Gabriel is an environmentalist with very strong beliefs about who should pay for environmental cleanup. what is most likely to be gabriel's view?
A birds egg is fragile but does not crack under the weight of the mother bird sitting on it.why?
Your friend bella confides in you that she is pregnant and is very anxious about being a mother. "i don't know anything about babies! you're studying psychology
Pelvic bones in whales are an example of " blank" structures. Please fill in the blank! Homologous Analogous Vestigial Please help!!!! :( :)