jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Plz hellllllllllllllllllppppppp add explanation plz
In a paragraph of 6-8 sentences, identify what each text emphasizes and explain how that emphasis reveals each author's position on voluntourism. Be sure to sta
HEy, CAn YOu HElp ? :) Plssss (picture below) solve for #5
Write two paragraphs (5-7 sentences per paragraph) about a goal you want to accomplish this year in 2021. - List the goal you plan to accomplish - Explain why
Please answer 5due soon will give brainliest
Question #2 Multiple Choice The contrast ratio of red-90 text on a yellow-30 background is to 1. 4 60 O 30 3.
How many grams are in 1.946 moles of NaOH?
Sometimes you wish you could go back in time and fix your mistakes but you can’t you can say sorry but it’s never enough what more do they want what is a true f
PLEASE HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST
PLS HELPWhere is the point (-5,6) located in the coordinate plane? O A. On the x-axis O B. In quadrant 1 O C. In quadrant III O D. In quadrant II​.