Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

it cost $4.25 foe one pound of roast beef. how much will it cost to purchase 2.5 pounds of roast beef?round to the nearest cent

Respuesta :

michelle248 michelle248
  • 01-12-2016
Since the price is $4.25 per one pound, you multiply the $4.25 by 2.5 pounds, giving you $10.63.
Answer Link

Otras preguntas

In the figure below, ollg. Find the values of x and y. Y DO g (4y + 10) O 82°
Keri earns $48 every 3 hours. Write an equation for the proportional relationship where t is the time in hours and y is the earnings. Enter the correct equation
day of the builders:would you done the same thing if you were the narrator?
-8d +20 with a factor of -4
WHAT IS THE MEANING OF THE PHRASE IN THE PEOM "THE HEART THAT FED" ? OZYMANDIAS PEOM CLASS 11 ENGLISH PLEASE ANSWER IN EASY WORD
How many tigers were estimated to be living in the Far East in 2008?
Your landscaping company will be submitting a bid to create the local library's planter garden. You are responsible for completing the design plan. Lulu the lib
Write 8/10 as a percentage
From the readings, powerpoint presentation, and video clips, write a 200-300 word essay answering the following questions. What were the factors that led to the
what is the y intercept of the lline 2x-3y=-12