emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Approximately how many miles are in a light-year? a. 6 × 106 b. 6 × 109 c. 6 × 1012 d. 6 × 1015
what rational number lies in between -14/31 and -17/33? A. -989/3069 B. -123/276 C. -989/2046 D. -4/7
4- What are the different waysto solve a quadratic? List examples of each
How might foreign investment be problematic for a transitioning economy?
What can we infer about general zaroff based on his desire to hunt humans?
help me answer question 49
The two basic units of each party at each level are: mass meeting committee public relations
Which one of the following dietary guidelines is incorrect? a. Consume less than 2,300 mg of sodium per day. b. Choose fiber-rich fruits, vegetables, and whol
Suppose that the cost of a paving stone is $2.50 plus $.18 for every 4 in.³ of concrete how much would each paving stone cost ?
180 product of a prime factor using indices