Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

A student answered 46 problems on a test correctly and received a grade of 88%. How many problems were on the test if all the problems were worth the same numbe
Help pls!! Find the value of x and y
When the beam of light hits the right or left side of the globe near the equator, what shape is the light?
18n=40 What is n? (please answer fast im doing mid terms and i have no clue what is happening)
I will give you brainles I promise please help me
Please help! Will give Brainliest Plus 10 points!!
Find the slope of the following graph. A. two-thirds B. The fraction states 3 over 4. C. 3 D. –two-thirds
POSSIBLE POINTS: 10 A flagpole casts a shadow 15 feet long. At the same time of day, Mr. James, who is 6 feet tall, casts a shadow that is 5 feet long. Which pr
Which transformations were used to create triangle J'K'L'? Y 4 10- dilation by a scale factor of and a reflection across the y-axis 8 6 4 dilation by a scale fa
Why can a solution be classified as a mixture? Both are always homogeneous. It is made up of only one substance. Both are made up of two substances that are not