yeisheskd
yeisheskd
02-06-2021
Mathematics
contestada
can someone pls pls help me ?
Respuesta :
hatemath26
hatemath26
02-06-2021
Answer:
a=4
Step-by-step explanation:
13x2=26
34-26=8
8/2=4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP FAST! 35 PTS!! Justify each step by identifying the property used. [tex]t+5(t+1)=t+(5t+5)[/tex] [tex]=(t+5t)+5[/tex] [tex]=(1t+5t)+5[/tex] [tex]=
name the activity that provides the basis for the development of dense human populations
When a company borrows from a bank by signing a formal agreement, an asset titled cash is increased and a titled is increased. True or false?.
recognize and interpret the chemical formula for the organic compounds: carbohydrates, lipids, and proteins
in the case of international shoe company v. state of washington, the u.s. supreme court held that a company does not submit to the jurisdiction of the state co
What is Missing? Fill in the circles with the missing information. Then place the area on the spaces provided as both a sum and a product. 4 points each
Two friends are planning for a gathering. The food budget is modeled by one half times the absolute value of the quantity x minus 110 end quantity equals 6 comm
the potential of spirulina platensis to ameliorate the adverse effects of highly active antiretroviral therapy (haart)
Consider the ratio of Subway restaurants to McDonald's Restaurants, would the CEO of McDonald’s want to see the ratio increase or decrease? Explain.
A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?