boringpeople
boringpeople boringpeople
  • 03-06-2021
  • Physics
contestada

Which is better value? 5 kg of potatoes for $3.80 or 3 kg for $2.20
​

Respuesta :

aishwaryasrivastava1
aishwaryasrivastava1 aishwaryasrivastava1
  • 03-06-2021

Answer:

5kg of $3.80 is better value

Answer Link
420490 420490
  • 03-06-2021

Answer:

Explanation:

5 kg of potatoes for $3.80 is a better value

Answer Link

Otras preguntas

which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100