zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

why was the sepoy rebellion important
Which of the following testing methods focuses on how well a program works?
Even though we have two eyes, why do we normally see only one image?
Which is a function of the protein hemoglobin?
Multiply. 0.24 x 0.002 =
How do you write the ratio 5:4 as a rate?
Which of these statements about island hopping is true? A.It was used because the Japanese held many islands in the Pacific. B.It was used because the United
Jessica finds out that the government introduced a new trade policy that will increase import tariffs. She calls for a meeting of all of the company’s departmen
According to a magazine, a cleaning solution of 5% bleach will remove mildew from a shower or tub. How many ounces of bleach do you need to make a quart of 5%
If I use a Pattern in the Use-First range, it is considered dominant and I begin my learning with that Pattern.