jajsjnwn
jajsjnwn jajsjnwn
  • 05-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please answer this for me!!

Please answer this for me class=

Respuesta :

Ant4842
Ant4842 Ant4842
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

Subtract 6.15 from 60.00

That gives you 53.85

Now divide that by 3

And you get 17.95

Answer Link
SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

d = number of dog pillows

3d + 6.15 = 60

3d = 53.85

d = 17.95

Therefore, each dog pillow cost $17.95.

Answer Link

Otras preguntas

what would the graph of y= x look like? name three ordered pairs that lie on the line.
The amount of energy invested into glycolysis is ____________ atp
Atoms of what two elements are in every organic compound? a. calcium and helium b. carbon and oxygen c. cobalt and hydrogen d. carbon and hydrogen
What is the external conflict in “To Build a Fire”?
I am comparing and contrasting these two articles and only have to do three point but i'm confused.
How are dissociation and ionization different?
what is the volume of a triangular prism that is 10cm long, 7 cm wide and 4 cm high
How did people in athens and sparta obtain the right to participate in public life and make decisions affecting the community?
Just writing down your grades after each test does not count as monitoring progress. true or false
Is glaciers dropping rock and sand to form terminal moraines, Weathering,Erosion, or Deposition?