Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

I need some help hire can u help me plis
the nuciel of all atoms are made of which subatomic particles A. electrons and protons B. protons and neutrons c. protons neutrons and electrons
Mason is a purely ________ artist
Dmitri sends e-mail to eva marie, promising her a percentage of the amount in a foreign bank account if she will assist in transferring the funds to a u.s. bank
Find the value of f(-4) if f(x) = x2 + 7.
Josh drove 410 miles using 20 gallons of gas . at this rate ,how many miles would he drive using 18 gallons of gas
From a health point of view, how many days a week are suggested to maintain your present fitness level? 1, 3, 5, or 6
How much work is done if you push a box 200 meters with a force of 35 newtons answer?
The graph of f(x) = |x| is stretched by a factor of 0.3 and translated down 4 units. Which statement about the domain and range of each function is correct? A.)
PLEASE HELP!!!!!      A kangaroo is a mammal. What does a kangaroo lack that mammals such as dogs and cats have? A) amniote eggs B) pouch C) notocho