basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

look at the image below
In daughter of invention How is the narrator’ identity impacted by who her mother is? How much influence do you think a parent’s identity has on who their chil
How should you behave in an online academic environment?
Oak street and elm street run parallel to each other. When main street intersects them, it forms exterior 8, measuring 60. What is the measure of 1?
Find the perimeter of the shape with vertices (2, 3), (5, 3) and (5, 7).
You are in charge of installing a remote access solution for your network. You decide you need a total of four remote access servers to service all remote clien
Need help someone knows the answer
The match starts at 14 55 and ends 1 hour 50 minutes later. Work out the time the match ends​
2. The vector sums of and the Ark witar must se rue our the directions and maintedes at an Bit CB? What meast le tue about the directions and magnitudes and it
How does using multiple sources help when studying a region?