BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

3x+y=5 , 2x-2y=22 solve the system of equations by the addition method
solve for c: 5c-4-2c+1=8c+2
What do you think is Pericles greatest accomplishment
why did sectional differences grow in the 1820s
2(3x-1) polynomial operations
solve 64x^3 +1 =0 the back of the texts books gives me the answers -1/4 and 1 plus or minus i√3 all over 8 I understand where the -1/4 comes from . I just don'
3/8 divided by 1/2 =
Mrs.Traynor's class is taking a field trip to the zoo.The trip cost $26 for each student.There are 22 students in her class. Round each factor to estimate
Describe three properties of a frozen fruit bar including its state of matter.
who wrote the Declaration of Independence