frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
plssss hellppp its slopes!!!!!
Part I : Plate Tectonics As the plates separate, collide, and slide past each other what 3 things are either formed or occur? a. b. c. 2. In your own words expl
Bill weighs 120 pounds and is gaining ten pounds each month. Phil weighs 150 pounds and is gaining 4 pounds each month. How many months, m, will it take for Bil
Find the exact solution of x 3x^2+7=28 A.+√7 B.7 C.+7 D.-7
Story: Mandatory Volunteer Work for Teenagers. Q: How do the first paragraphs of both essays serve as summaries for the entire essay
Yellow cab taxi charges a $1. 75 flat rate in addition to $0. 65 per mile. Kim has no more than $10 to spend on a ride. How many miles can kim travel without ex
What does the executive branch of government on the national and state levels have in common?
HELPpppppppppppppPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPpppppp
In many Western societies, it is common for adolescents to graduate from high school, go to college, and still live at home with their parents. They have not ye
Florida had a sales rate of 6 percent, and Gainesville has a sales tax of 1 percent. What is the total of the state sales tax and the city tax?