jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

17/33 in lowest terms
5/6+3/7 in simplest form
How many pennys equal 1 million dollars in scientific notation
Carlos finished 1/3 of his art project on Monday.tyler finished 1/2 of his art project on Monday. Who finished more of his art project on Monday?
Confucius belief That government service should be open to all able men led to
Bright-field microscopes are used for most microscopic work. True or false?
The first pesticides relied on natural chemicals, such as those taken from chrysanthemum flowers. a. True b. False
What value of k makes the statement true? –(k + 12) = 6 + (–12) A. –18 B. –6 C. 6 D. 18
Solve this equation: 6[tex] \alpha [/tex]+6 = 60
Which of the following is NOT a pure substance? a. solution b. element c. molecule d. compound