rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

"Which of the following best describes the circuit shown below? A. Combination B. Series C.
What term describes a line segment that connects a vertex of a triangle to a point on the line containing the opposite side, so that the line segment is perpend
49 ÷ 43 = sorry guys about the bad question its actually 4 to the 9th power divided by 4 to the third power
which is the correct conversion of the informal phrase “cómo te llamas” to the 3rd person?
A 0.450 kg baseball comes off a bat and goes straight up. At a height of 10.0 m, the baseball has a speed of 24.5 m/s. Determine its mechanical energy at this h
which religion (Buddhism or Christianity) was more of a departure from its “parent religion”.
what are the coordinates of the vertex for f(x) =3x^2+6x+3
"Use the cartoon below to answer the following question:. Public Domain. What does this cartoon demonstrate about the diplomatic tactics of Bismarck in Germany
"What is the ratio of the area of TRIANGLE ABC to the area of sector BDCA (the sector spanned by arc BDC)? "
What is the potential difference between xi=2.0m and xf=3.0m?