itsmetheguy73738jd
itsmetheguy73738jd itsmetheguy73738jd
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

1 + 1 it’s pretty hard for me

Respuesta :

sugarbella53
sugarbella53 sugarbella53
  • 02-11-2021

Answer:

It's 2

Step-by-step explanation:

One apple + another apple = 2 apples

Answer Link
maryamrushdy1m maryamrushdy1m
  • 02-11-2021

Answer:

1+1=2

Step-by-step explanation:

1 cookie+1 cookie= 2 cookies or diabeties

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINALIST AND EXTRA POINTS
Belinda's dog had a litter of puppies. She is selling the puppies for $200 each. After 2 weeks, Belinda has 3 puppies left so she decides to reduce the sale pri
hi, my homework is on khan academy but my screen is ALL broken. cant solve problem, pls dont delete this, need somebodys help. :(
it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy
PLEASEEE HELP!!! Need help pls
can some won help me pls
Which of the following words means "journalist" in Spanish? O A. Asistente OB. Senadora O C. Cantante O D. Periodista
hhsbsjsbsjdsjsbd.......thx ​
Read the excerpt from Heart of a Samurai. But the wind beat it against the mast until it was torn into shreds. The wind pushed the sea into great mountains of w
Is there anyone who is very good with Microsoft access? ​