Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

find the sum of (x+5) and (2 x+3)
Can someone help me explain what this quote means?
A shot-putter throws the shot ( mass = 7.3 kg) with an initial speed of 14.0 m/s at a 35.0° angle to the horizontal.
Which statements are true about the Homestead Strike? Choose all answers that are correct. Several workers and detectives were killed during the strike.
As a specific outcome you Intend to work toward, a goal is a (n)
number 22 please. i dont remember how to do it.
In what way did the American Revolution affect other countries? A.) The Practice away from slavery spread throughout Europe. B.) Foreign governments attempted t
40-10 written as an algebraic Expression
14. To set off a quote inside a quote, what punctuation mark should you use?O A. No quotation marksOB. Single quotation marksO C. Regular quotation marksOD. Dou
5x+7=-14+8x what is the value of x​