beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

The highest class in Aryan society was a. Vaisyasb. Brahminsc. Kshatriyasd. Sudras​
halp meh i need to do this by tommarow
Several scientific laboratories across the globe are involved in research concerning the origin of life on Earth. Which of these questions is currently the most
Which number corresponds to the oregon trail
1. The thin top layer of the crust is called the Crust. What are the two types of crust? O Magma and Nickel O Inner Core and Outer Core O Oceanic and Continenta
Diffusion is what type of Transport -Active Transport -Cell Transport -Passive Transport -Atom Transport
Penny is a 27-year-old competitive runner. She currently runs 50-60 miles per week. Most of her running is on flat ground and she competes in distance races at
A relation is a function if _____. A.there is more than one input for each output B.there is exactly one output for each input C.there is more than one output f
How credible is Herbert Morrison’s report?
What is the slope of the line that passes through points (1,-19), (-2,7)