We9ssierazygi We9ssierazygi
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A florist sells 3 dozen bunches of flowers for $78. whites the cost per flower?

Respuesta :

thimegan thimegan
  • 04-01-2017
3x12= 36 flowers for $78

78/36 = $2.16 per flower
Answer Link

Otras preguntas

What are 5 pros and cons of living in sparta and athens in greece?
Which group of organisms is a population? a group of skunks living in the same forest all sheep in Australia different kinds of butterfli
What's the difference between Romanesque and Gothic style buildings?
PLEASE HELP IS THE OLD YELLER !!!!!!!!!!!! When does Mrs. Coates first demonstrate that she recognizes Travis is taking on his father's role? A. when Travis go
Juan Ramirez sells suits in a major department store on weekends. he earns a commission of 5 percent on the first ten suits, and if he sells more than ten, he e
Which fraction is equivalent to 2/7
Find all points having an x-coordinate of 4 whose distance from the point (-2,-1) is 10
Are many valuable minerals found in or near areas of volcanic activity and mountain building?
HELP HELP HELP HELP PLEASE (sorry ) can u complete this tiny is to .................. as broad is to ........................ the words to fill this in are tiny
what is the difference between concealed and revealed propaganda