johnathan32
johnathan32 johnathan32
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50

Respuesta :

Wize
Wize Wize
  • 04-01-2017
assuming there is no question and this sounds like a true or false ill say false four ounces @2.50 an ounce will = 10 bucks
Answer Link

Otras preguntas

Help plz I really don't get it
what geometric arrangements did Ptolemy use to explain retrograde motion
Silver nitrate solution reacts with lithium chloride solution. Identify the precipitate or precipitates formed. AgCl LiNO3 AgCl and LiNO3 all products are solub
PLEASE ANSWER ASAP both 15 and 16
Vocabulary from Classical Roots A - pages 77-82 anwers
Need help quick! Algebra equationnnnnnnn
Which sentence has the most negative connotation? A. Her fashion sense was bold and original. B. Her fashion sense was unusual. C. Her fashion sense was loud an
Which of the following restrictions to individual rights could most reasonably protect the common good?
Which of the following is not an agent of erosion? Gravity Wind Rain Minerals
If Stephen has 1 pound and sells 6oz and and 4 grams. How much does Stephen have left before the cops take it all?