yylove880
yylove880 yylove880
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, grapes cost $0.85 per pound. Clarissa buys grapes and pays a total of $2.55. How many pounds of grapes does she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
2.55/.85=255/85=51/17=3

The answer is 3
Answer Link
Nicklebron2003
Nicklebron2003 Nicklebron2003
  • 04-01-2017
The awesome of this question is 3
Answer Link

Otras preguntas

75% of a number is 354 what is the number?
Explain this quote by Dally: "...you get tough like me and you don't get hurt. You look out for yourself and nothin' can touch you." How is this ironic? Do you
No hay un __________ en la cocina.
88.83 is what percent of 21?
the word "opera" means what in italian
five words that contain the greek latin root/affix
n which stage does the author show how the story ends?
what has to be done for humans can drink ocean water?
The word heterotroph means “other-feeder” or _____________. a makes its own energy b must rely on other organisms for energy c able to make its own food
which civilization is indicated by the number 3