aperez2443
aperez2443 aperez2443
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Dominic makes bread to sell at his local farmers' market. It costs $1.58 for Dominic to make a loaf of bread. How much money will he spend if he makes 12 loaves of bread?

Respuesta :

cloroxmods783
cloroxmods783 cloroxmods783
  • 01-12-2021

Answer:

$1.58X12=$18.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
hogwartsbowen
hogwartsbowen hogwartsbowen
  • 01-12-2021
$1.58x12=$18.96 for 12 loaves of bread :)
Answer Link

Otras preguntas

multiple (8+3i)(3+5i)
Why is photosynthesis important to both producers and consumers?
what is intermolecular and explain
The assumption of risk defense is used when a person voluntarily encounters a known danger and decides to accept the risk of that danger.
If you replace the 8 protons in an oxygen atom's nucleus with 8 protons from the nucleus of a gold atom, what kind of an atom would you have?
Which do many schools provide to help overcome barriers to good nutrition and fitness
Identify three voice qualities. A. purity B. flexibility C. articulateness D. strength
What is the lowest fraction of 0.875cm
The equation of a line is −6x−2y=−18. What is the x-intercept of the line? Enter your answer in the box.
If X and Y vary directly, as x decreases, what happens to the value of y?