rainyyy14 rainyyy14
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Keyla is selling cookies for $3 each. If she spent $16 on ingredients and made $37, how many cookies did she sell?

Respuesta :

alicari7611 alicari7611
  • 02-12-2021
i believe the answer should be 18
Answer Link

Otras preguntas

National governments have more power than any other human institution in the world. Why do you think this is the case?
If one United States dollar equal 82 Japanese yen how many Japanese yen are equal to $100.00,$1000.00,$10,000?
Please Help. I need to know how to get the answer.
write 700/200 as a terminating decimal
what is something you sometimes have to stand in while you wait
A wireless cafe charges $5.40 for 3/4 hour of Internet access. How much does the cafe charge per hour?
when is the product of two integers less than or equal to both of the two factors
20 points come n get it ppl! Seven hours 27 minutes is equal to how many seconds altogether? 447 2,040 122,400 26,820
How did political debate in America change inthe years after 1774?
Members of the Song scholar-official class would usually spend their entire lives in their home counties. True or False