dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

what should you do if you found that you consumed 50% less than the rad recommended amount of a particular vitamin
describe the members of the philadelphia convention as a group
what is the formula for the nth term of a geometric sequence with a4 = 16 and r =1/2 ?
factor of 21 not a multiple of 7...
MULTIPE CHOICE - The Depository Institutions Deregulation and Monetary Control Act _________ (approved / enacted / eliminated) interest-rate ceilings on sav
Energy _____ as it transfers from one consumer to the next
Write the equation for the area (A) in terms of width (w) of a playground if the length (l) is twice as long as the width (w)
Which of the following is not true of correcting poor decisions? a. correcting a poor decision can be difficult. b. correcting a poor decision will allow you
What is the Difference between 97 and 79
Write the equation for the area (A) in terms of width (w) of a playground if the length (l) is twice as long as the width (w)