shesobratty7851 shesobratty7851
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

the candy store sells 20 ounces of peanuts for $7 how much would 17 ounces cost?

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: I think 140 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is george washington truly the first president?
Advantages of outsourcing project work may likely include all of the following EXCEPT: a. Increased flexibility. b. Higher level of expertise. c. Shortened pro
Katie was selling her necklaces at a garage sale. She sold 4 bead necklaces and 3 gem stone necklaces if each necklace cost $3 how much did she earn.
A certain laundry detergent recommends & cup of detergent for a load of clothes. How much detergent is recommended for 4 loads of clothes?
Jordan can run a mile in 8.4 minutes. How long would it take to run 6.21 miles
10/3 = 5y how do I find y
WILL MARK SUPER BRAINLIEST FOR BEST AND CORRECT ANSWERThe Union capture of Vicksburg was strategically important because itGroup of answer choicesgave the North
50 point for this question: Find values of a and b that make the following equality into identity:
The main purpose of the European Union is to what ? Need help
McCabe Manufacturing Co.'s budget at 8,000 units of production includes $40,000 for direct labor and $4,000 for electric power. Total fixed costs are $23,000. A