channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Why dose susan, the narrator in “hamadi” value her family friend
X+17=38 Which property is included in the justification for the steps used to solve the equation? A.multiplication property of addition B.subtraction property
The price of an item has been reduced by 30% . The original price was $50. What is the price of the item now?
Which of the following incorrectly matches the term with its location?
what is a standing commitee
How does the author connect reading Shakespeare to the personal self-interest of his audience?
A football is punted from a height of 2.5 feet above the ground with an initial velocity of 45 feet per second. A) use the vertical motion model to write an equ
What is true about the sum of the two polynomials? 6s^2t – 2st^2 4s^2t – 3st^2
who is the powerful king in Sri ​
What is the highest mountain range in Europe?